Csak jelen és nyitottnak lenni – hindu meditációs technikák és az igazság keresése, szabadság

 In advaita, Pszichológia, medicina és egyéb (cikkek)

Angol verzió: Just be present and open – hindu meditation (meditate) techniques and seek for the truth, freedom

Aki valóban szabad, az nem hirdeti magáról, hogy “szabad vagyok” – szabadság

Ne vonjunk le korai konklúziókat. Ne csináljunk semmit és hagyjuk abba önmagunk menedzselését. Tudnunk kellene, hogy már teljesek, egészek vagyunk, de az elme nem vezethet el minket valódi Self-ünkhöz és a privát világunk, nem más, mint a pszichénk kivetülései, mely minden pillanatban újra megszületik… Micsoda hatalmas erő a semmi, a “nem-dolog” (lefordíthatatlan angol szójáték: ‘nothing’)…
Felülmúlva a spirituális praxist, a meditáció elvezet oda, ahol erőfeszítés-nélküliség és természetesség honol… Hit nélkül, az elme nem létezik – hindu meditálás, hindu meditációs technikák, az igazság keresése, szabadság

Az igazság keresése – ezek nem mi magunk vagyunk, ez csak egy image

A figyelmünk, erőfeszítésünk segítségével a legjobb emberré válhatunk, akik csak lehetünk. De, nekünk az életet, mint ajándékot élvezni kellene… Mi lenne, ha azt mondanánk: “Bármi, ami felbukkan nem én vagyok.” Az image-ünk annyira örök jellegű, amennyire a fény játékának tánca annak mondható a víz felszínén. Ott kellene hagynunk az elménket, mint a nyitott teret… És azon tűnődnünk, hogy ki mondja ezt: “Nem tudtam megtalálni önmagamat”? Ez csak egy gondolat, a központunkban kellene maradnunk, megfigyelőként, nem vonódva bele semmibe sem, valahogy így: Easy ’happiness-method’ which can be used in any situation – east-west psychology, psychology today, happiness methods

Nem sokat szenvedünk a konkrét világnak köszönhetően, csak a mentális zaj, ezen image-ek miatt történik mindez meg… De nem ez a realitás. Tehát, felül kell múlnunk ezeket az elképzeléseket és azt, hogy a gondolkodó elme a valóság, mely mi magunk vagyunk. Ezek miatt az elképzelések miatt annyira egyek vagyunk ezzel és nem fogjuk fel valódi önmagunkat. És így rengeteg memória lenyomatot és koncepciót cipelünk magunkkal az elménkben…

 

Már azok vagyunk, amit keresünk

A megtapasztalás tiszta, mikor a tapasztaló maga a Self. El kell merülnünk belül, saját létezésünkben, mert nem fedezhetjük fel a Self-ünket előadásokat, könyveket stb. tanulmányozva… Krishnamurti azt mondta: “Azt kezdjük el tanulni, amit nem lehet könyvekből megtanulni. Miért akarjuk az életet könyvekből megtanulni?” Ezen kívül nem szabad elkövetnünk azt a hibát, hogy másokat kritizálunk… Hagyjuk az elménket el, és ne birtokoljuk azt… A létezés előtt, az elme előadja a dolgait és valahogy a figyelmünk rá terelődik. Fosszuk meg az elménket a cselekvőtől és erőfeszítés nélküli öröm marad hátra. Mikor azt hisszük tudunk valamit, büszkeséget és veszekedést hozunk létre. A kegyelem nem az egót szolgálja, hanem megerősít minket abban, hogy szabadok legyünk az ego befolyásoltságától.

Nem számít mit gondol az elménk. Az összes gondolat csak vendég. És nem az számít mit nézünk éppen, hanem, hogy honnan tekintünk a dolgokra… Hagyjunk mindent félre, hogy felismerhessük kik vagyunk valójában, mely akkor történik meg, ha nem arra tekintünk, hogy mi fog ez után történni. Belülről kellene csendesnek és semlegesnek maradnunk saját létezésünkben. És amiben hiszünk, az saját tapasztalatunkká válik, ismerjük a Biblia idézetét: legyen meg a te akaratod. Mi vagyunk az idő szemtanúi, nem az idő áldozatai…

 

Hindu meditációs technikák – egyszerűen legyünk a Self maga

A koncepciókba történő hit képes lehet arra, hogy elsötétítse a létezés intuitív felismerésének lehetőségét. A bölcsek tudják, hogy minden a nulláról indul és végződik, nekik nincs céljuk, vagy veszteni valójuk ebben a világban. Szabadok lehetünk az egótól, de mi egóként akarunk szabadok lenni. És semmi sem nagyobb a mindenségnél és az időtlen Self-ünktől. Érdeklődés, folyamatos bejegyzések híján érezhetjük, hogy valójában semmi sem történik… Minden csak az elme játéka, hogy megcsaljon minket és elfedje a békét, akik mi magunk vagyunk. Nem tudjuk önmagunkat elveszíteni, amit elveszíthetünk az annak a módja, ahogyan önmagunkról gondolkodunk. Ez az elme… A személyes identitásunk az elme valódi környezetszennyezője.
Mi magunk vagyunk a szemtanú, ez emlékeztet minket erre. Haladjunk túl az elme összes változatain.

 

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

20 év munka, több, mint 800 cikk (köztük van több 30 oldalas írás is), mely letesztelt, gyakorlati megoldásokon alapszik. Segítesz egy nemes ügyben, hogy minél több embernek segíthessünk megtartva az objektivitást?

Cikk kategória (angol, magyar)

keresés

AJÁNLOTT CIKKEK
az élet nagy kérdéseiszabadság, jelenlét