Méhszúrás, apiterápia, propolisz, méhpempő: a daganatos, hormonális, ízületi, idegi, autoimmun, sclerosis, asztma, allergiára
Forrás: dr. Körmendy-Rácz János elnök (Magyar Apiterápiás Társaság), Hír Tv, Krónika, Lendvai Tibor méhész, apiterapeuta
Egy újabb ősi, természetes gyógymód
Hasonló érdekességekről már írtam korábban:
Az apiterápiában a méhek által készített anyagokat használják fel, melynek több formája van. Van olyan terápia, ami a sclerosis multiplexben is segítségünkre lehet. Az ókori egyiptomiak, rómaiak és görögök preferálták a méhszúrásos gyógykezelést. Sőt, Nagy Károly frank királynak és a római császárnak, valamint Rettegett (IV.) Iván orosz cárnak méhszúrásokkal igyekeztek gyógyítani az ízületi fájdalmait – propolisz, mélypempő, méhszúrás terápia, daganatos, hormonális, ízületi, idegi, autoimmun megbetegedések, sclerosis multiplex, asztma, allergia.
Preventív (megelőzés) jelleggel is jó hatással van ránk a méz, lásd cukorbetegségek és egyéb betegségek megelőzése tekintetében. A mézben ugyanis hozzávetőlegesen 190 tápanyag van: ásványi anyagok, enzimek, aminosavak, vitaminok. A májra, vesére és szívre is jó hatással van.
Egy méhész, apiterapeuta Lendvai Tibor beszélt arról – aki mézet és méhészeti termékeket forgalmaz -, hogy ő annak idején akár kerekes székbe is kerülhetett volna, de a méheknek és elszánt elkötelezettségének köszönhetően meggyógyult. Hihetetlen, hogy fűben, fában, a természetben ott az orvosság, megoldás minden problémánkra. A természet erejéről már írtam korábban: Miért szeretünk énekelni a zuhany alatt és mi az, ami mindenki rendelkezésére áll ajándékként és azonnal feltölt minket és jó hangulatot kölcsönöz nekünk? – pszichológiai érdekességek, tudomány, tévhitek, hírek, természet ereje
[adrotate group=”6″]A szakemberek szerint már 3 év felett lehet kisebb mennyiségben mézet adni a lurkóknak is, de minden ezzel a cikkel kapcsolatos dologban előbb beszéljünk szakavatott emberrel, mielőtt bármit is kipróbálnánk.
A propolisz ereje
A kaptárban 34 fok van és emellett 90 %-os páratartalom honol, ami a gombáknak, baktériumoknak kedvező hely lenne, de hogy lehet az, hogy mégsem szaporodnak el ezek az élősködök? A propolisznek köszönhetően, aminek fertőtlenítő hatása is van. A propoliszt (gyantás, ragacsos anyag) növények rügyeiről gyűjtik össze a méhek és enzimmel és viasszal keverik össze. Ezzel vonják be a kaptárt és javítják ki a lép repedéseit.
Dr. Nagy Annamária belgyógyász szakorvos antibiotikumok helyett is használja a propoliszt, ahol megfelelőnek tartja azt: gombás, bakteriális, vírusos betegségekre (lásd fertőzés) is jó tehát a propolisz. Meggyorsítja ugyanis a gyógyulást. A seb gyógyulás esetén, egy nap alatt beforrhat a seb. De van alkoholos kivonata is a propolisznak.
A mélypempő ereje
A mélypempőt (dolgozó méhek hormon váladéka) csak a királynő fogyaszthat. Ennek következtében évekkel tovább él a királynő és jóval nagyobb lesz, mint az átlagos méhek.
A mélypempő az őssejt képződésében is segít, felnőtt ember esetében is. Magyarán a felnőtt ember is képes lesz az őssejtet létrehozni. És a mélypempő segíthet az autoimmun, hormonális és daganatos megbetegedések megszüntetésében is.
Méhszúrás terápia
Ha nincs allergiánk, akkor tudjuk igénybe venni a méhszúrás terápiát. Jómagam csak a politikusokra vagyok allergiás.:) Szóval, ha allergia híján vagyunk, akkor használhatjuk a méhszúrás terápiát. Így elképzelhető, hogy nem kell kés alá feküdnünk a kórházban. A reumás, tehát ízületi és idegi betegségekben is segítségünkre lehet ez a terápiás eljárás. Ilyenkor a páciens otthon tarthat pár méhet, és naponta egy csipesz segítségével megszúratja magát az egyik méhvel és 2-14 szúrásig is növelhető ez a szám. A jó a dologban, hogy nem kell a méhnek elpusztulnia ami miatt elvesztik a fullánkjukat egy speciális eljárásnak köszönhetően.