Bölcsesség? Tudatosság? – bölcs ember, mondások, gondolatok, bölcsességek, tudatos, lét, önismeret

 In bölcsességek, Filozófiai cikkek

A bölcsességet értékeljük vagy csak szükség van valami szórakozásra, ha unatkozunk?

Ahogy haladunk az úton (tudatállapotok), sokszor azt tartjuk fejlődésünk zálogának, ha olyan érdekes, szórakoztató előadáson tartózkodunk, ami a spiritualitásról, igazságról, önismeretről szól – bölcs ember, mondások, gondolatok, bölcsességek, tudatos, lét, önismeret. Pedig lehet, hogy közvetett módon találkozva a bölcsességgel (nem beszélve róla, hanem megtapasztalva) pl. egy színházi előadás alkalmával sokkal erőteljesebb számunkra. Vajon, ha megtaláltuk a belül a mesterünket (ami mindenkiben benne van), akkor szükség van még effajta szórakozásra? Hiszen mi értelme meghallgatni, ha életünk semmit sem változik meg, igaz? Vagy a bölcs ember gondolatai inkább csak étvágygerjesztőek? És mikor már lényünkkel kapcsolatban vagyunk, a gondolatmentes csendben is jól szórakozunk, nincs szükség elmés bukfencekre, bölcs mondásokra, bölcs gondolatokra.

 

Nem kell, hogy szórakoztató legyen, lefoglalva elménket az adott cselekménysor, mert már órákig tudjuk nézni a semmit, melyben feloldódunk. Persze, a bölcs gondolatokból ráérzünk a tudatosságra és valójában ez vonz minket mikor egy sokatmondó gondolatot elolvasunk. Melyet akkor tudunk meghallani, ha már bennünk is megvan a tudatos lét és önismeret. Akiben ott a bölcsesség az észre veszi ezt a másikban, a természetben, mindenben. Mert értheti valaki a szanszkrit nyelvet, aki nem beszél szanszkritül? Annak csak zagyvaság ez a csodálatos nyelv… Van, aki nem érti, de érzi és ez is elég, sőt…

 

Bölcsességek, avagy gondolatok a tudatosság jegyében (bölcs mondások, bölcs gondolatok, lét és önismeret)?

Vajon az a lényeg, hogy komoly keresők legyünk, vagy, hogy felszabaduljunk?

Tanító vagy mester? Tanítvánnyá tesz vagy felszabadít?

Megszabadulás = összehasonlítás = elme (eddig a szabadságban voltam, most meg felszabadultam)

Ha a megszabadulás = jelenben levés, akkor nem ezt kéne a lehető legintenzívebben keresnünk (hogyan tudunk a jelenben lenni) az élmények és a megvilágosodás helyett (illetve az arról alkotott elképzelések helyett)?

 

Te nem lehetsz bölcs (azaz bölcsebb nálam), mert akkor én butább leszek (hozzád képest). Ne már!:) Különben is alkottam már rólad egy képet, abban jobban hiszek, mint a valóságban, ami megváltozhat bármikor.

Létezik én, ha nem térsz többé vissza a múltba?

Akarással eredményt elérni csak látszat. Akarattal lefeküdhetek aludni, de ki küldi az álmosságot? Kifaggathatok valakit erőszakkal, de ki küldi el a bizalmat? Szerezhetek ételt magamnak, de ki küldi az étvágyat? Vajon kinek vagy minek köszönhető, hogy elkezdtél keresni?

Megszólít Keresztes Attila könyve: további részletek

 

 

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

20 év munka, több, mint 800 cikk (köztük van több 30 oldalas írás is), mely letesztelt, gyakorlati megoldásokon alapszik. Segítesz egy nemes ügyben, hogy minél több embernek segíthessünk megtartva az objektivitást?

Cikk kategória (angol, magyar)

keresés

AJÁNLOTT CIKKEK
boldogság megoldásokaz út