Különbségek: a bölcsek és a mi életünk között – szenvedés, új, második, édes és bizakodó élet
Forrás: Szvámí Ráma, Az örömteli élet művészete – Kelet üzenete, A boldogság az élet beteljesült állapota, rajtunk múlik akarjuk-e…
Szenvedés vagy édes élet?
Elvesztettük a forrással a kapcsolatot és komoly elcsúszások vannak, élet-halál harcnak élünk meg mindent… Pedig nagyszerű érzés nem a másikat nézni, számolgatni a dolgokat, csak tenni tiszta szívvel a legjobb tudásunk szerint, ami a dolgunk és közben a forrásra bízni, hogy fenntartson minket. Vágyaink és függőségeink irányítanak minket és hiába nem működnek a megoldási stratégiáink, mégis folyamatosan ismételjük őket más eredményt várva tőlük – szenvedés, új élet, második élet, édes élet, bizakodó élet.
Ezzel szemben a bölcsek, pl. akik az erdőben élnek semmiféle fegyverük sincs, hogy megvédjék magukat. De biztonságban vannak, mert olyan szinten gyakorolják az ahimszát (erőszakmentességet, lásd jógatudomány), hogy jelenlétükben a legvadabb állatok is megnyugszanak. Swami Rama pl. a krokodilok mellett meditált és egyszer találkozott egy Rishikesh melletti Csandakáli nevű templom szomszédságában egy másik swamival, aki gyerekeinek tekintett a vele élő tigriseket.
Lásd, Swami Rama (Szvámí Ráma) hihetetlen történetei és a himalájai jóga és jógik, bölcsek mély tanításai
A szeretetükkel szelídítették meg ezeket az állatokat a bölcs szerzetesek. Mert a valódi szeretet túlmutat a kultúra, vallás és ország határain. Ezért mondják a bölcsek: ,,Otthonunk az egész világegyetem. Mind barátok vagyunk.”
Miért ér folyamatosan minket baj és szenvedés? – új élet, második élet
Mert nem a szakrális utat választjuk, hanem eltorzult trendeket követünk. Ez természetellenes. Aki természetesen, őszintén él az folyamatosan a boldogságban van benne, függetlenül az élethelyzeteitől. Mert ez az alapállapot, mint a levegő. Mi az, amire a lelkünk vágyik, ami a küldetésünk? És mi az, amit érdekből, nem tiszta szándékból teszünk? Aki bátran követi a belső hangot és komoly erőfeszítéseket tesz azért, hogy ezt meghallja és megtisztítsa önmagát az könnyen elindulhat ezen az úton. Jó úgy, ahogy most van? Akkor változtassunk, sosem késő ezt megtennünk…
Elfolyatjuk az energiáinkat…így nehéz felszállni – bizakodó élet
A hangulatváltozás rengeteg energiát visz el. És a nyugalom nem tévesztendő össze a passzivitással. De mikor valami leköti a figyelmünket pl. filmet nézünk az is elviszi az energiát (identifikáció, azaz azonosulás). És természetesen a stressz, depresszió és összes negatív érzelem, gondolat és a tudattalan impressziók elnyomása is energiaveszteséggel jár. A meditáció segít abban, hogy összegyűjtsük az energiáinkat, begyűjtsük onnan, ahova elfolyattuk és utána, mint egy repülő felpörgessük a motort és felszálljunk egy másik dimenzióba. A csend birodalmába. Abból származik minden…
Első lépés: törekedni az egyensúlyra és létrehozni egy stabil alapot – új, bizakodó élet
Ahogy Swami Rama olyan találóan mondta, ha a kerékabroncs kibillen egyensúlyából – hiába tervezték meg nagy alapossággal -, akkor minden széteshet. És sosem az élethelyzetek, a gondolatok teszik tönkre életünket, hanem a rá adott reakcióink, melyek befolyásolhatóak. A meditáció egyszerű, csupán figyelem kérdése az egész. De nem mindegy, hogy meditálunk vagy alszunk, fantáziálunk, gondolkodunk, elkalandozunk, mert ez nem ugyanaz, sőt…
Az adhikári (magas szintű önmegvalósításra alkalmas tanítvány a jógában) az a személy, akinek komolyak a szándékai. És az ácsárja (lelki tanítómester, oktató) 50 %-ban segíti őt. Segít az akadályok elhárításában, de ha nem tesszük meg a magunkét nem lesz semmilyen változás sem. És kemény munkával, ha a tudat megfelelően behangolódott a meditációnak köszönhetően, akkor egyre több mindent hallunk meg. Erre mondja a Biblia, hogy akinek van füle a hallásra, hallja… Ennek köszönhető, hogy mélymeditációban a bölcsek mantrákat is hallottak. Ezek a belső, Isteni melódiák (anáhata náda). Ez hallhatatlan hangot jelent. Ezek másképpen vibrálnak, mint a külső világ hangjai. Suma Ching Hai Quan Yin (fény és hang) titkos módszere is ezen alapul, amikor naponta két és fél órát meditálunk speciális beavatott módszerekkel. Ha a tudat már összpontosítottá vált, egy tárgyra, és befelé koncentrál, akkor kikémleli a tudattalan rejtett részeit, és ott tündöklő fényt talál. A nagy bölcsek emiatt tartják félig kinyitva a szemüket, hogy nézzék ebben a létsíkban ragyogó legbelsőbb fényt. Pl. Sri Vasudeva-val mikor először találkoztam egy reptéren rögtön ily módon „nézett át” engem. Később jöttem rá, hogy ez milyen érdekes.