Az ősi mexikói indiánok szellemi világban való utazása – gyűjtőpont, Carlos Castaneda, don Juan tanításai
Forrás: Carlos Castaneda, A csend ereje
Don Juan tanításai, Carlos Castaneda könyvei és az izgalmas ősi mexikói indiánok bölcsessége
Don Juan Matus egy mexikói indián, varázsló, harcos (ez azt jelenti, hogy a valódi igazságról szóló tudást szomjazza és a különféle tudatállapotok megélését). Tőle tanult Carlos Castaneda. Ezt a fajta tudást egyébként egymásnak adták át a nagualok (kivételes vezetők, akik többlet energiával rendelkeznek) és a valódi forrásból közvetítik a békét és a tudást. Kiválasztanak egy embert, akiben meglátják a lehetőséget és akár évekig együtt dolgoznak és átadják a tudást. Kinevelik az új nagualt. Jótevőknek hívják ezeket a nagualokat, akik kinevelik a következő varázslót – gyűjtőpont, szántszándék, nagual, cserkészés, Carlos Castaneda könyvei, don Juan tanításai, mexikói indián.
A mexikói indiánok ősi bölcsességéről már írtam, lásd, A mexikói indiánok ősi bölcsessége: Az álmodással történő munka, mely új valóságokba visz el minket – Carlos Castaneda, Az álmodás művészete, Carlos Castaneda könyvei, don Juan tanításai, álom az álomban
Úgy tűnik ez ismét egy hiteles forrás. És, ha erőfeszítéseket teszünk, akkor megtapasztalhatjuk ezeket a dolgokat, ráadásul összefüggéseket véltem felfedezni a mexikói indiánok kultúrája és az indiai kultúra között. Nem csoda, hiszen a valóság, igazság egyetemes függetlenül attól, hogy mekkora részt fedezünk fel belőle és milyen nyelvű szavakkal próbáljuk azt leírni.
A tibeti szerzetesek is képesek voltak félelmük démonát létrehozni és aztán eltüntetni. Állatokat megszelídíteni és megváltoztatni. Nyilván a mi kultúránkban is találkozhatunk hasonlóval. De a himalájai jógik is műveltek hasonló dolgokat:
Swami Rama (Szvámí Ráma) hihetetlen történetei és a himalájai jóga és jógik, bölcsek mély tanításai
Don Juan és a nagualok szemszögéből
Az Univerzum az ő olvastukban fényszálakhoz hasonló energiamezők végtelen halmaza. És az ember megszámlálhatatlan fonalszerű energiamezőből áll. Az ember fénygömbjén (ez az aurával lehet azonos) egy ragyogó pont helyezkedik el.
A gyűjtőpont, a szántszándék és a cserkészés
Fontos még megemlíteni a gyűjtőpontot (érzékelést összegyűjtő pont). Erről már írtam: A mexikói indiánok ősi bölcsessége
A gyűjtőpont elmozdításával más tudatállapotba kerülünk. A fénygömb felületén vagy annak belsejében ezt el lehet mozdítani. Elmozdításával új energiamezőt világít meg a gyűjtőpont. Ez egyfajta új érzékelést jelent, így találhatunk a mexikói indiánok szerint energiát és válaszokat a kérdéseinkre.
Állítólag a haldoklón is lehet így segíteni, hiszen don Juan jótevője, így avatta be don Juant, akitől Carlos Castaneda is tanult. Azaz a halál szándéka felfüggeszthető a gyűjtőpont elmozdításával. A gyűjtőpont elmozdításával bármivé válhatunk. Don Juan jótevője ebben nagyon gyakorlott volt.
A szántszándék fogalma a mindent átható erőre utal, mely érzékelésünket eredményezi. A cél a gyűjtőpont áthelyezése, amit az álmok irányítása (lásd tudatos álom) és cserkészés segítségével érhetünk el. A cserkészés a lopakodás, más szavakkal az uralt bolondságokat tévő ember jellemzője.
A cserkészés a viselkedés uralását jelenti. De itt a szavak félrevisznek, és nem elfojtásról van szó… Hanem az introspekcióhoz hasonló megközelítéshez, vagy még inkább ahhoz, amiről itt írtam (lásd a buddhizmusban és hindu vallásban visszaköszönő figyelem módszerét):
Carlos Castaneda megemlíti még, hogy don Juan egyfajta pihentető alvást tanított neki, aminek az a lényege, hogy hason fekve arcunkat balra fordítva, lábfejeket az ágy végén lelógatva pihenünk. Megfázás ellen pedig puha párnát téve a vállunkra, hogy ne érjen a nyakunkhoz, miközben vastag zoknival vagy cipőben is aludhatunk. Nyilván ők sziklák mellett, sokszor barlangban aludtak…
A cserkészés négy tulajdonságból áll:
– könyörtelenség (önsajnálat ellentéte)
– ravaszság
– türelem
– kedvesség
A nagual a mexikói indiánok szerint leplezi ezeket a tulajdonságait.
A szokatlan viselkedés megmozgatja a gyűjtőpontot, más tudatállapotokba visz el minket, ahol elapadnak a szavak, mert ezek leírhatatlanok azzal…