Sri Vasudeva – A valódi jólét 40 / 23. nap (az út lépései)

 In Filozófiai cikkek, önismeret, önmegvalósítás

23. NAP – Az ÚT lépései

Ez az utazás a valódi jól-létbe a lépések útja. Ha figyelmesen megnézel egy létrát, lépések sorozatát láthatod, a létra lépcsőfokai visznek minket egyik pontból a másikba. Mit gondolsz, hogyan lett a létra megtervezve? Azok, akik a létrát tervezték, olyat akartak tervezni, ami magában hordozza a biztonság ideáját, minimális anyaghasználattal, mert az anyag pocsékolása pénz veszteség is. Ezért ők csak annyi lépcsőfokot tettek oda, amennyi valójában szükséges a kényelmes mászáshoz.

 

Nagyobb biztonság a lábtartásnak; biztonságosabb mászás

Minden lépésnek az a szépsége, hogy az egyik révén éred el a másikat. Ha kihagysz egy lépést, akkor a létra nem marad biztonságos. Ezért minden lépés fontos a biztonság és a kényelem érdekében az út során. Ez emlékeztessen minket az utazásunkkor, amikor arra a helyre megyünk, a valódi jól-lét helyére. Amikor van egy elképzelésünk, hogy hová szeretnénk tartani, az a csodálatos vízió, hogy hová akarunk eljutni, néhányunkat türelmetlenné tehet. Nem tudjuk azt elérni túl gyorsan, át akarunk ugrani magunk előtt sok lépést, nem gondolunk arra, hogy eleshetünk az úton; és akkor a lépéseink nem lesznek biztonságosak. Ilyen módon szeretnél utazni?

 

Nincsen-e meg a szépsége minden mesteri lépésnek? Nem kellene-e hogy örömünket is leljük minden mesteri módon befejezett lépésben? Az akadémikus oktatás során nem vagy-e boldog, amikor egy lépés mesterévé válsz? Nincsen-e ott az öröm a vizsgák után – a befejezés öröme, a késszé-, felkészültté válásé a következő lépéshez?

Emberi és spirituális szervezetünk úgy van megtervezve, hogy van 7 csakra belül, ami megadja nekünk a felemelkedés útját. Nem bölcs dolog-e az Út során, hogy amikor az egyik csakra felemelkedik és kinyílik, és még sok másik is, akkor az alsóbbak erejét felhasználhatjuk, hogy segítsenek bennünket? Amint megnyíltak a felsők, akkor ezek erejét használhatjuk az alsóbbak segítése érdekében, megbizonyosodva arról, hogy az alapjaink erősekké váltak, amint felfelé haladunk. Nagyobb biztonság a lábtartásnak; biztonságosabb mászást eredményez.

 

Az első lépés fontossága

A jól-létbe való utazás során például biztosítanunk kell, hogy testünk legyen egészséges, ami fontos, mert ha a test nem egészséges, akkor az elménk a testünkkel lesz elfoglalva. Sokkal stresszesebbek leszünk a testből kifolyólag. Segíthet-e nekünk az elménk az utazásunk során, eljutni egy sokkal biztonságosabb helyre, ahol felhagyhat a testtel és annak kihívásaival? Nem bölcs dolog-e biztosítani azt, ha el akarunk menni egy mélyebb belső helyre, akkor első lépésként gondoskodjunk a testünkről? Ez tűnik nekem értelmesnek! Ha törődtünk a testünkkel, utána minden időnket az elménkkel és az érzelmeinkkel tölthetjük, megtanulva, hogy hogyan irányítsuk az egyes részeinket az előrehaladásunk során.

 

 

 

Egészségesnek maradni a csakrákon keresztül

A csakráinkon keresztül utazva nem bölcs dolog-e megtanulni, hogyan növelhetjük meg az életerőnket amikor elkezdjük használni az alsóbb csakrákat fizikai tapasztalataink során? Nem fontos-e megtanulni, hogy minden fizikai lépésünk az életerőnket növelje? Nem fontos-e, hogy megtanuljuk, hogy hogyan lélegezzünk jól a vitalitásunk érdekében? Aztán amint emelkedik a létrán felfelé nem fontos-e megnézni az érzelmi lényünket és megpróbálni fejleszteni az érzelmeinket? Nem fontos-e, amint megnyitottuk magunkat az érzelmeinknek, megtanuljuk hogyan használjuk azokat a magasabb szintű gondolkodás érdekében? Azután nem fontos-e, amikor magasabb szinten gondolkodunk, megtanulni, hogyan maradhatunk stabilak abban a magasabb gondolkodási szinten lévő régióban, hogy tovább jussunk ahhoz a bizonyos forráshoz magunkban?

Ezért nem azzal kellene-e kezdenünk, hogy egészségesen és fitten tartsuk a testünket az összes meglévő információnk birtokában? Nem kellenek egyetemi fokozatok ahhoz, hogy fitten és egészségesen tartsuk a tetsünket. Maga a test meg tudja mondani, hogy mit tegyünk. Elmondja, hogy mennyit kell pihennünk. Elmondja, hogy mennyi ételre van szüksége, csak hallgatnunk kell rá.

 

Patanjali Jóga rendszer

Tudtad, hogy a jóga során (a jóga egy utazás, hogy eggyé váljunk a magasabb önvalónkkal – az igazi jól-lét helyére) a Patanjali jóga rendszerében ezzel kell kezdened:

Yama and Niyama – meg kell tanulnod, hogyan műveld a jó szokásokat, és hogyan kerüld el a rosszakat.
Asana – meg kell tanulnod rendesen ülni, megteremteni egy jó testtartást, ami megerősíti a pozitúrádat.
Pranayama – meg kell tanulnod, hogyan kell lélegezni, hogyan kell az energiákat az életerőt kezelni és akkor lesz egy erős és jó testtartásod.
Pratyaahaara – meg kell tanulnod, hogyan kell visszavonultatni az érzelmeket, hogyan jöhetsz
vissza a bensődbe és hogy az érzelmek ne zavarjanak.
Dharana – meg kell tanulnod, hogyan kell fókuszálni, és amikor a fókuszáltság élessé válik,
akkor befelé kell haladni
Dhyana – meditáció, a meditáció erőteljessé válik a végén,
Samadhi – Felsőbb Tudatosság

 

Nagyon az elején kell kezdeni

Az utazás során ezért rendkívül fontos, hogy az első lépéssel kezdjük. Hogyan ismered meg, hogy mi az első lépés? A testtel való törődés közben figyeld meg a test stressz szintjét. Képes vagy valójában stressz mentesen tartani a tested? Valójában fitt a tested? Képes vagy-e a fizikai testedet optimális egészségi szinten tartani, ahhoz képest, amilyen testet kaptál? Megteszed-e, hogy minden lépésed a test erőnlétét fokozza, hogy az egy értékes hajó lehessen, egy jó hintó?

Ezért vannak szabályok számodra. Iskolába kell járnod és megtanulni a higiénia szabályait vagy az egészség tudományát. Ezeket nagyon korán meg kell tanulni. A szüleink tanítják meg nekünk az első lépéseket. Azután rengeteg jó információt kapunk, hogy mit kell ennünk, mit nem kell ennünk, mit kell vagy mit nem kell innunk. Távol kell tartanunk magunkat az egészségtelen dolgoktól. A szabályok nyilvánvalóak; ezeket kaptuk. Mit tegyünk, mit ne tegyünk: mondták már ezeket nekünk az életünk során nagyon korán, a vallásokon keresztül, a szülőkön, társadalmunkon és az iskolai rendszereken keresztül kaptuk. Megtanultuk az alapvető szabályokat a civilizált élethez.

 

 

Az Univerzum a mi tanítónk

És amikor magát az életet nézed, akkor így gondolkodhatsz: “Mi az én életcélom? Miért jöttem én a világra?”
Mik az első lépések? Általában amikor magával az élettel foglalkozunk, akkor az érzelmi vagy mentális válságoknál feladjuk, vagy a kapcsolati válságoknál. Ha körültekintően megfigyeljük, akkor jól láthatjuk, hogy az Univerzum megmondja nekünk előre, hogy mi a következő lépés. Családi problémáink vannak? Az út következő lépése ott lesz! Kapcsolati nehézségeink vannak? A következő lépés ott lesz! Problémánk van az önkontrollunkkal? Kihívást jelentenek az élvezetek, a mohóság, szomjazunk az örömökre? Erőteljes problémáink vannak? A következő lépés ott lesz!

Aztán elmész gurukhoz, mesterekhez, segítőkhöz és terapeuták megkérdezik: “Mondd meg nekem, mi a következő lépés?” Ők megkérdezik: “Mi a problémád?” És ezzel visszairányítanak önmagadhoz. Ha te egy bölcs kereső vagy nem úgy gondolod-e, hogy nem magadon kívül kell keresned? A segítség ott van magadon belül. Olvashattad ma reggel a Guru Gítában, hogy a Guru közel és távol van. A Guru mindenütt ott van. Az Univerzum áldása segít és támogat minket mindenütt.

 

Legyenek felelősségteljes lépéseid az Út során

Ezért, amit kérdezni akarok tőled, az az, hogy “Felelősségteljes lépéseid vannak-e az utazásod során?” Lépésről lépésre csinálod-e? Ne próbáld megjavítani valaki másnak a házát, amikor a tiéd omladozik. Akkor tedd ezt, amikor a tiéd biztonságos és erős, akkor majd segíthetsz másoknak is. Ezért magunkkal kell kezdenünk. Vállaljunk felelősséget magunkért és kezdjük az első lépéssel.

A lépésekből álló úton fontos az első lépéssel kezdeni. Ez egy lépésekből álló utazás ezért lépésről lépésre kell megtennünk. Alapozd meg az elsőt; válj erősebbé. Minden tudás benned van. Ez a szépsége az egésznek: MINDEN TUDÁS BENNED VAN! Az összes segítő, Guruk, terapeuták azt teszik, hogy arra emlékeztetnek téged, amit elfelejtettél. Segítenek neked, hogy elérhesd a benned lévő információt.

Ha bölcs vagy, akkor minél hamarabb segíteni próbálsz magadon. Függetlennek és ön-tudatosnak lenni egy hatalmas eszköz az út során.

Sri Vasudeva

 

 

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

Segítsd kérlek támogatással a honlap fenntartását, kutatómunkámat

20 év munka, több, mint 800 cikk (köztük van több 30 oldalas írás is), mely letesztelt, gyakorlati megoldásokon alapszik. Segítesz egy nemes ügyben, hogy minél több embernek segíthessünk megtartva az objektivitást?

Cikk kategória (angol, magyar)

keresés

AJÁNLOTT CIKKEK
bölcs mondásokspirituális erő