Sri Vasudeva – A valódi jólét 40 / 24. nap (erős középpont)
A Valódi Jól-Lét titkáról beszélgettünk. A cél, hogy jól érezzük magunkat illetve hogy a jól-lét állapotában legyünk, annak ellenére, hogy bármi is történjék az emberi megtapasztalásaink során. Én vezetlek, azt keresem, hogy hogyan inspiráljalak, hogy arra a belső helyre mehess – ami a valódi jól-lét helye, ahol energiát teremthetsz az elméd, az érzelmi és a fizikai lényed számára; hogy fenntarthasd ezeket a különböző részeidet, amikor kihívásokkal találkozol az életben.
Légy erős és helyezkedj el a középpontodban az élet kihívásaival szemben
Mondtam már neked, hogy ezen a világon, bizonyosan fogunk kihívásokkal találkozni. Ez a duális világ természete ezen a fizikai bolygón: öregség, betegség, halál, elromlott kapcsolatok, félelem, kétség, aggódás, stressz. Mindezek és még mások is üdvözölnek minket az emberi tapasztalatok során. Az élet bizonytalan, mert nem tudjuk, mi fog történni a következő pillanatban. Asztrológusok, látnokok és a velünk született intuíciónk különböző dolgokat mondhatnak nekünk, de sohasem lehetünk bizonyosak afelől, mi fog történni.
Ez az, amiért fontos hogy erősek legyünk és a középpontjában maradjunk a mi legbelső lényünknek, ahol a béke és az erő helyén maradhatunk, bármi is történjék az emberi megtapasztalásaink során. Ezért akarlak inspirálni, hogy légy erős, légy rugalmas. Még ha úgy is tűnik, hogy elestél, légy erős és kelj fel újra. Inspirálni akarlak téged: hogy maradj erős abban az elképzelésedben, hogy mit szeretnél elérni az életed során. A célod az, hogy összhangban maradhass a lényed minden részével. Hogy megvédhesd magad az önfegyelmeddel és bölcs lehessél gondolkodásodban és cselekedeteidben. Ez az, amiért inspirálni próbállak. Miért? Mert kihívások érnek minden nap, ezen a világon. Ezért szükséges, hogy jól legyél mindig, erős és erőteljes maradjál és a középpontodban maradj, amikor ezekkel a kihívásokkal találkozol. Amikor tanulod ezeket megérteni, láthatod, hogy ez olyan, mint a sport; bármi is történjék, “Az én belső lényem romlatlan”. Ez a lényegi titok – nem számít mi történik, “Az én lelkem romlatlan”. Ez az, ahová próbállak elvezetni.
A keresők számára ez egy Lépésekből álló Utazás
Beszéltem neked a különböző típusú keresőkről: azokról, akik elfelejtik és tolni kell őket; azokról, akik inspiráltakká válnak, ha inspiráció van körülöttük; és azokról, akik soha nem felejtik el és a központjukban maradnak mindennek ellenére, a céljukra összpontosítanak. Nem válhatunk azzá az erőteljes keresővé egy éjszaka alatt. Ez a Lépések Útja. Ámbár keresés közben odakerülünk a stabilitásunk középpontjába, fejleszteni tudjuk bizonyos minőségeinket, amik segíthetnek minket az úton, hogy a legjobbakká váljunk, amennyire csak tudunk. Melyek azok a minőségek, amelyek segíthetnek nekünk az úton, amelyeket magunkhoz kellene ölelnünk, ha jó keresőkké szeretnénk válni, amikor erre vágyunk? Ezek az elvek minden spirituális vagy anyagi dolgot fel tudnak használni. Szükségünk van ezekre az elvekre. Láthatod, hogy alapvetően minden anyagi dolog támogathatja a spirituálisat. Sokan közülünk azt gondolják, hogy amikor spirituálisakká válunk, akkor fel kell adnunk mindent. Nem, nem! (Nem kell feladnunk), csak a kötődéseinket.
Az élet négy célja a szabadsághoz
A hindu bölcsek azt mondják, hogy van négy cél az életben, és a bölcs kereső számára ez a négy cél létezik. Az egyik a jólét, amit úgy hívnak, hogy Artha, a következő az öröm, amit úgy hívnak, hogy Káma, a következő a tisztesség, aminek a neve Dharma. De a legerőteljesebb cél a Moksha – megszabadulás a tudatlanság minden formájának rabságából, megszabadulás az érzékek vonzásától és az illúzióból, ami az anyagi világ boldogsága, szabadság, hogy azon a helyen lehessünk, a bensőnk közepében. Ez a Moksha.
Ami fontos a jó kereső számára, az az, hogy megértse, hogy mindezek összekapcsolódnak. És habár az egyik arra való hogy keressük a jólétet a túlélés végett, és az örömöket a kényelem miatt, a másik, hogy tisztességesen tegyünk dolgokat, harmóniában belül és kívül. De soha ne feledjük, hogy mindezek: jólét, öröm és tisztességesnek lenni egy célt kell szolgáljanak – az alapvető szabaddá válást! Szabadnak lenni a halálfélelemtől, a haldoklástól, betegségtől és a tudatlanság minden formájától; szabadnak lenni. Rendben van, ha a világon vagyunk és keressük azokat a dolgokat, amik szükségesek a kényelmünkhöz, de tegyük mindezt tisztességesen. De tartsuk szem előtt ezt a célt: “Mindezeknek az az értelme, hogy segítsen nekem eljutni a szabadságnak arra a helyére.”
4D: A bölcs kereső minőségei (Discrimination, Detachment, Discipline)
1. Vágy
A bölcs keresőnek mindenekelőtt van egy erős vágyódása a szabadságra, annak a helynek a közepén lenni, amit soha nem rezdíthetnek meg az emberi tapasztaltok – szabadság a félelemtől, szabadság a tudatlanságtól, kétségtől, zavarodottságtól. A bölcs kereső spirituális lényként akar ott ülni, és megérteni az emberi tapasztalásokat. Szóval, az erős vágy az egyik minősége a valódi keresőnek. Legyen egy erős vágyad, amit soha nem felejtesz el. Nem számít, hogy mennyire vagy belebonyolódva az emberi megtapasztalásokba, soha ne feledd el, hogy mi a célod amíg itt vagy.
Ezért minden, amit teszel, arra az egy célra irányuljon: “Teljes mértékben szabad akarok lenni.” Ez a szabadság iránti vágy foglalja le a gondolataidat; foglalja le az álmaidat. Ez készteti az egyént az elmélkedésre. Ez inspirálja az egyént, hogy megcselekedje a vágyát, így ő megkovácsolja maga előtt az utat a szabadságba. Ezért a vágy soha nem hagyja el őt.
2. Megkülönböztetés
A bölcs keresőnek bölcsnek kell lennie és megkülönböztetőnek, képesnek kell lennie tisztán látnia, melyek a zavaró tényezők, amikor azok jönnek, mindig tudatosnak kell lennie rájuk. Amikor arra koncentrálsz, amit el akarsz érni, amikor tudod, hogy mit akarsz, amikor van egy tiszta elképzelésed arról, amit valójában el szeretnél érni, akkor meg tudod látni a zavaró tényezőket: “Nem, ez nem fog engem oda eljuttatni! Ez nem jó nekem. Ez nem az, amire valójában szükségem van.” A folyamatos megkülönböztető képesség mindig erősen megvédi azt az elképzelést.
3. Elkülönülés
A következő minőség az elkülönülés. A legnagyobb szeretetet kellene éreznünk az iránt az elképzelésünk iránt, semmi mást! Habár, más dolgokkal vagy elfoglalva, a legnagyobb szeretetet kellene érezned az iránt az elképzelés iránt, és akkor könnyedén le tudnál válni minden másról. Nem tudnának azok csábítani vagy vonzani téged, mert te másra figyelnél – elkülönülnél. Nem lennél a zaklatottság csapdájában. Bölcs lennél, a középpontodra fókuszálnál. A megkülönböztetés által elkülönülnél.
4. Fegyelem
Végül, a bölcs keresőnek fegyelmezettnek kell lennie. A fegyelem egy védelem, amikor tudjuk, hogy mit nem akarunk, és hogy mikor kell elkerülnünk a zavaró tényezőket, amikor azok jönnek. Fegyelmezetté válunk és azokat a dolgokat tesszük, amik közelebb visznek minket ahhoz az elképzeléshez. Tudjuk, hogy tudatlanságunkban könnyedén elfelejtünk dolgokat, például azt, hogy mi spirituális lények vagyunk emberi tapasztalatokkal. Folyamatosan emlékeztetnünk kell magunkat. Ezért kell imádkoznunk, megerősítések kellenek, mantrák éneklése és olvasás. Ezért kell jó társaságban lennünk, hogy inspiráltak maradjunk.
Ezek a jelei az igaz keresőnek, ez a 4D: (Discrimination, Detachment, Discipline) Vágy, Megkülönböztetés, Elkülönülés, Fegyelem. Ezek a bölcs kereső jellemzői. Te melyik kereső vagy? Nem számít, hogy az első számú vagy a második vagy. Mi az amire törekszel? Ez az ami fontos!
Légy bölcs, mint egy kereső! Csak a bölcs kereső éri el a célját. Alapvetően mind el fogjuk érni, de a bölcs kereső éri el a leghamarabb!
Záró megjegyzések:
Légy ebben a csodálatos világban, ebben a tünékeny világban, ebben a múlékony világban, de a halhatatlan tudatosságban élve: “Én egy spirituális lény vagyok, ebben az emberi megtapasztalásban. Át tudom ölelni ezt az emberiséget a spiritualitásnak arról a helyéről, szabadnak létezem a lényemben.”
Sri Vasudeva