Rengeteg megoldás van a gyógyítás kapcsán – alternatív, népi, természetes gyógymódok, gyógyítás II.

 In egészség, gyógyítás, Filozófiai cikkek

1. rész

Emellett rendelkezésre állnak különleges főzetek, amik akár hallucinációt is okozhatnak számunkra (lásd például ayahuasca tea) a pszichotikus állapothoz hasonló élményeket átélve, hiszen tudatunk megváltozik, azonban ez esetben a sámán irányít, uralja a helyzetet. Ezeket tanulmányozta dr. Feldmár András, aki az Lsd-terápiáról vált híressé és ő maga a szabadságban hisz, vagyis a terapeutának nem kell irányítania, csak ott lennie a pácienssel és ítélkezés nélkül figyelni rá, segíteni abban, hogy megélhesse vágyait (dr. Feldmár András előadása, Az élmények szabadsága).

 

A magyaroknak nem sámánjai, hanem táltosai voltak, akik mesterek is voltak egyben és gyógyítók. De a valódi sámándobolás manapság is magában rejti a gyógyulás lehetőségét. Különféle rezgések hangba importálását végzi a Mantra Alternatív Természettudományi Egyetem, mely eljárás gyógyító erővel rendelkezik és egyetlen hajszálból nyerik ki a szükséges információkat a betegségre vonatkozóan és ezután a páciensnek az általuk létrehozott zenét kell rendszeresen meghallgatnia (ezt psychotron komputerekkel hozzák létre). Itt a mágia új keletű elnevezésének tartják a parapszichológiát.

Mire képes a parapszichológia, parapszichológus (mágia új köntösben) és az agykontroll (José Silva)?

 

Tovább sorolva, a szinte végeláthatatlannak tűnő gyógymódokat, terápiákat, létezik íriszdiagnosztika, mely a szemből olvassa ki a betegségünket (Ferencsik István, Természetes életmód, Íriszdiagnosztika, Szervezetünk a szem tükrében).
Emellett meg kell említenem a vizeletterápiát, amely egy életmód, hiszen minden reggel meg kell innunk a középvizeletünk egy részét, mely köztudottan sterilebb a könnynél, mégis ódzkodunk tőle.
Bizarr eljárással is találkozhatunk a baliánok esetében, akik például lenyalva a sebeinket, rajtunk ugrálva gyógyítanak, mondván, hogy Istennel állnak kapcsolatban és egy ilyen kezelés egy-két órát is igénybe szokott venni.
Beszélnünk kell a Hellinger családterápiáról, melyben a morfogenetikus mező játszik nagy szerepet, azaz azt használja ki, hogy mindannyian egy láthatatlan szállal összekapcsolódunk egymáshoz és a Családállítással rengeteg információhoz jutunk, mely segít tisztázni érzéseinket, gondolatainkat. Bert Hellinger eredetileg pszichonalitikával foglalkozott és utána fejlesztette ki saját módszerét, fogalmazta meg a szeretet rendjét és szimbólumkezelések hatékonyságát (Thomas Schafer, A férfi, aki ezer évig akart élni).

A meditációknak is rengeteg formája van a vezetett meditációktól a zen-buddhizmusban ismert kiüresítő gyakorlatokig. Létezik emellett olyan mozgásos meditációs klub is, melyre csak ajánlás révén lehet bekerülni. Érdekességként megemlítem, hogy ezt a Lathián módszert Horty kormányzó menye is használta, az utat magát pedig Subudnak hívjuk, ami egy életmód (Gróf Edelsheim Gyulai Ilona a Horthy István kormányzó helyettes özvegye, Becsület és kötelesség).
Közkedvelt a jóga is, melynek rengeteg válfaja van és a különféle testhelyzetekben az izom megfeszítésével és ellazulásával tudatunk is megváltozik (de emellett még rengeteg mélysége is van a jógának, ahol a valódi szabadság elérése a cél), ezeket Patan-dzsali rendszerezte többek között, az ő szútráit (,,indiai olvasmány”) érdemes górcső alá venni (Osho (Rajneesh prof.), Jóga: Az egyéniség születése).

 

Egy komplex, gyakorlati rendszer – depresszióból a megszabadulásig (az örök boldogság és béke országába) – tévhitek a jóga oktatásról, jóga kezdőknek, hatha jóga, Ashtanga jóga, Rádzsa-jóga, jóga légzés és meditáció, a valódi jóga alapok, a jóga története

Emellett léteznek kézjóga gyakorlatok is, azaz mudrák (test és kéztartások), melynek hasznos erejét sokan alkalmazzák (Gertrud Hirschi, Mudrák II.).
Hasznos megoldás a jóganevetés is és Hahotaklub, melyet Magyarországon többek között az orvos, agykontroll magyarországi megteremtője, dr. Domján László vezet.
Dr. Patch Adams orvos nevéhez fűződik a klub, aki a nevetés előnyös, öngyógyító oldalát kutatta a gyakorlatban. Ebben a klubban idegen emberek nevetnek minden különösebb ok nélkül fél órán keresztül, mely szintén öngyógyító mechanizmus (dr. Madan Kataria, Éltető nevetés).

3. rész

 

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

20 év munka, több, mint 800 cikk (köztük van több 30 oldalas írás is), mely letesztelt, gyakorlati megoldásokon alapszik. Segítesz egy nemes ügyben, hogy minél több embernek segíthessünk megtartva az objektivitást?

Cikk kategória (angol, magyar)

keresés

AJÁNLOTT CIKKEK
természetes gyógyászat, természetgyógyászattermészetes gyógyászat, természetgyógyászat