Rengeteg megoldás van a gyógyítás kapcsán – alternatív, népi, természetes gyógymódok, gyógyítás II.
Emellett rendelkezésre állnak különleges főzetek, amik akár hallucinációt is okozhatnak számunkra (lásd például ayahuasca tea) a pszichotikus állapothoz hasonló élményeket átélve, hiszen tudatunk megváltozik, azonban ez esetben a sámán irányít, uralja a helyzetet. Ezeket tanulmányozta dr. Feldmár András, aki az Lsd-terápiáról vált híressé és ő maga a szabadságban hisz, vagyis a terapeutának nem kell irányítania, csak ott lennie a pácienssel és ítélkezés nélkül figyelni rá, segíteni abban, hogy megélhesse vágyait (dr. Feldmár András előadása, Az élmények szabadsága).
A magyaroknak nem sámánjai, hanem táltosai voltak, akik mesterek is voltak egyben és gyógyítók. De a valódi sámándobolás manapság is magában rejti a gyógyulás lehetőségét. Különféle rezgések hangba importálását végzi a Mantra Alternatív Természettudományi Egyetem, mely eljárás gyógyító erővel rendelkezik és egyetlen hajszálból nyerik ki a szükséges információkat a betegségre vonatkozóan és ezután a páciensnek az általuk létrehozott zenét kell rendszeresen meghallgatnia (ezt psychotron komputerekkel hozzák létre). Itt a mágia új keletű elnevezésének tartják a parapszichológiát.
Mire képes a parapszichológia, parapszichológus (mágia új köntösben) és az agykontroll (José Silva)?
Tovább sorolva, a szinte végeláthatatlannak tűnő gyógymódokat, terápiákat, létezik íriszdiagnosztika, mely a szemből olvassa ki a betegségünket (Ferencsik István, Természetes életmód, Íriszdiagnosztika, Szervezetünk a szem tükrében).
Emellett meg kell említenem a vizeletterápiát, amely egy életmód, hiszen minden reggel meg kell innunk a középvizeletünk egy részét, mely köztudottan sterilebb a könnynél, mégis ódzkodunk tőle.
Bizarr eljárással is találkozhatunk a baliánok esetében, akik például lenyalva a sebeinket, rajtunk ugrálva gyógyítanak, mondván, hogy Istennel állnak kapcsolatban és egy ilyen kezelés egy-két órát is igénybe szokott venni.
Beszélnünk kell a Hellinger családterápiáról, melyben a morfogenetikus mező játszik nagy szerepet, azaz azt használja ki, hogy mindannyian egy láthatatlan szállal összekapcsolódunk egymáshoz és a Családállítással rengeteg információhoz jutunk, mely segít tisztázni érzéseinket, gondolatainkat. Bert Hellinger eredetileg pszichonalitikával foglalkozott és utána fejlesztette ki saját módszerét, fogalmazta meg a szeretet rendjét és szimbólumkezelések hatékonyságát (Thomas Schafer, A férfi, aki ezer évig akart élni).
A meditációknak is rengeteg formája van a vezetett meditációktól a zen-buddhizmusban ismert kiüresítő gyakorlatokig. Létezik emellett olyan mozgásos meditációs klub is, melyre csak ajánlás révén lehet bekerülni. Érdekességként megemlítem, hogy ezt a Lathián módszert Horty kormányzó menye is használta, az utat magát pedig Subudnak hívjuk, ami egy életmód (Gróf Edelsheim Gyulai Ilona a Horthy István kormányzó helyettes özvegye, Becsület és kötelesség).
Közkedvelt a jóga is, melynek rengeteg válfaja van és a különféle testhelyzetekben az izom megfeszítésével és ellazulásával tudatunk is megváltozik (de emellett még rengeteg mélysége is van a jógának, ahol a valódi szabadság elérése a cél), ezeket Patan-dzsali rendszerezte többek között, az ő szútráit (,,indiai olvasmány”) érdemes górcső alá venni (Osho (Rajneesh prof.), Jóga: Az egyéniség születése).
Emellett léteznek kézjóga gyakorlatok is, azaz mudrák (test és kéztartások), melynek hasznos erejét sokan alkalmazzák (Gertrud Hirschi, Mudrák II.).
Hasznos megoldás a jóganevetés is és Hahotaklub, melyet Magyarországon többek között az orvos, agykontroll magyarországi megteremtője, dr. Domján László vezet.
Dr. Patch Adams orvos nevéhez fűződik a klub, aki a nevetés előnyös, öngyógyító oldalát kutatta a gyakorlatban. Ebben a klubban idegen emberek nevetnek minden különösebb ok nélkül fél órán keresztül, mely szintén öngyógyító mechanizmus (dr. Madan Kataria, Éltető nevetés).